۱۴۰۲ جمعه ۱۰ آذر
خیابانی ؛ معاونت حمل و نقل ، ترافیک و امور زیربنایی شهرداری رشت :
انعقاد 34 قرارداد با ارزش مالی بیش از 288 میلیارد تومان در معاونت عمرانی شهرداری رشت
معاونت حمل و نقل و ترافیک و امور زیربنایی شهرداری رشت با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و زمینه‌سازی برای اجرای پروژه‌های جدید عمرانی، 34 قرارداد را در سال 1401 با ارزش مالی بیش از 288 میلیارد تومان منعقد کرد.
 
معاونت حمل و نقل و ترافیک و امور زیربنایی شهرداری رشت با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و زمینه‌سازی برای اجرای پروژه‌های جدید عمرانی، 34 قرارداد را در سال 1401 با ارزش مالی بیش از 288 میلیارد تومان منعقد کرد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت
؛ معاونت عمرانی شهرداری رشت در سال 1401 عملکرد عمرانی و ترافیکی خود را که در دو بخش، شامل اجرای پروژه‌های نیمه تمام باقی مانده از سال گذشته و پروژه های سال جاری بود در پیش گرفت.

این معاونت در سالجاری در راستای اجرای پروژه‌های جدید، تعدادی مناقصه و استعلام به ارزش مجموعا 288 میلیارد تومان برگزار کرد، که شامل برگزاری مناقصه 18 پروژه به ارزش بیش از 277 میلیارد تومان و استعلام 16 پروژه به ارزش بیش از 10 میلیارد تومان می‌باشد.
با تلاش سازمان عمران شهرداری رشت ، قرارداد تمامی پروژه‌های مذکور منعقد شده است و همگی در حال اجرا بوده به طوری که طبق پایش‌های به عمل آمده پیشرفت فیزیکی آنها بین 5 تا 100 درصد برآورد می‌شود.
لازم به ذکر است ، علاوه بر قراردادهای منعقده در سالجاری، فرآیند مناقصه 14 پروژه با برآورد مبلغ بیش از 559 میلیارد ریال انجام شده و از آنجا که این پروژه‌ها تاکنون منجر به عقد قرارداد نشده‌‌اند بنابراین مجددا در چرخه مناقصه قرار گرفته‌اند.
گفتنی است، در حال حاضر نیز مجموعا 4 پروژه عمرانی و ترافیکی ، با ارزش مالی مجموعا 210 میلیارد تومان آماده برگزاری فراخوان سرمایه گذاری، انتخاب پیمانکار و شروع فاز عملیاتی می‌باشد.
ضمنا قرارداد مناقصه پروژه‌های عمرانی مناطق پنجگانه شهر رشت شامل دو قرارداد در منطقه یک و یک قرارداد در منطقه سه، با ارزش مالی مجموعا بیش از 167 میلیارد ریال توسط معاونت عمرانی شهرداری رشت صورت گرفته است.
از آنجا که اتمام پروژه‌های نیمه تمام جزو اولویت‌های شهرداری و سازمان عمران در سال 1401 محسوب میشد بنابراین برای 9 پروژه عمرانی نیمه تمام شهر رشت که حدودا بین 35 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند برنامه مدونی تدوین شد.
فرآیند اجرایی این پروژه‌ها از سال‌های قبل آغاز شده و نیمه کاره باقی مانده بود که تکمیل آنها در سال 1401 با ارزش مالی بیش از 282 میلیارد ریال کارکرد در دستور کار سازمان عمران قرار گرفت و هم اینک از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی برخوردارند تا جایی که حتی برخی از این پروژه ها در مراحل نهایی خود قرار گرفته‌اند.
لازم به ذکر است با توجه به رویکرد مدیریت شهری و تاکیدات و پیگیری‌های مستمر شورای اسلامی شهر رشت، سازمان عمران نهایت تلاش خود را در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر و تسریع در اجرای عملیات عمرانی شهر رشت به کار گرفته و همچنان همین روند را دنبال میکند.
 
تاریخ:
1401/11/02
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal