سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
شهردار رشت :
مرمت و بازسازی عمارت‌های تاریخی رشت
سید امیر حسین علوی شهردار رشت گفت: فرآیند مرمت و بازسازی عمارت‌های تاریخی رشت شامل ساختمانهای ساعت، میرزا خلیل رفیع و آذربانی توسط شهرداری رشت در دست اجرا می‌باشد.
 
سید امیر حسین علوی شهردار رشت گفت: فرآیند مرمت و بازسازی عمارت‌های تاریخی رشت شامل ساختمانهای ساعت، میرزا خلیل رفیع و آذربانی توسط شهرداری رشت در دست اجرا می‌باشد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت - صبح امروز سه‌شنبه 26 مهر ماه 1401 سید امیر حسین علوی شهردار رشت اظهار داشت: مرمت عمارت‌های تاریخی شهر رشت شامل ساختمانهای ساعت، میرزا خلیل رفیع و آذربانی توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت با انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، اخذ پیمانکاران مجرب و تامین اعتبارات لازم در دست اجرا می‌باشد‌‌.
 
 
شهردار رشت در خصوص مرمت و بازسازی  عمارت میرزا خلیل رفیع بیان داشت: فرآیند این پروژه از ماه گذشته توسط پیمانکار آغاز شده و قرار است در گام اول، مرمت بام شامل تعویض خرپاهای آسیب دیده ابروها و سفالچینی انجام گیرد. همچنین مرمت دیوارهای محوطه و عملیات دفع رطوبت از این ساختمان نیز در دستور کار قرار دارد که فاز اول مرمت عمارت میرزا خلیل رفیع 9 ماه به طول می‌انجامد و پس از این فاز سایر عملیات مرمت شامل مرمت در و پنجرها، نما، محوطه سازی و تاسیسات در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
 
سید امیر حسین علوی با اشاره به اینکه عمارت آذربانی از آثار تاریخی مربوط به اواخر دوران قاجار است و لمبه‌ها و ابروهای سمت معبر پیاده راه آن خطر آفرین بوده و نیاز به اصلاح و مرمت داشت، شهرداری رشت نسبت به اخذ پیمانکار اقدام نمود. همچنین بعد از اصلاح بام عمارت آذربانی، فرآیند جداره سازی و نورپردازی آن نیز عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: سومین عمارت تاریخی رشت که در حال مرمت و بازسازی می‌باشد، ساختمان ساعت است که در این خصوص نیز سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان فاز نخست مرمت بام و مقاوم سازی دیوارها به شیوه سنتی را در دست اقدام دارد و بعد از اتمام فاز اول آن در آذر ماه، فاز دوم بازسازی شامل مرمت نما و دفع رطوبت و تاسیسات اجرایی خواهد شد.
تاریخ:
1401/07/26
منبع:
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal