سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ دي
شهردار رشت در جریان بازدید اعضای کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس :
لندفیل سراوان چالش و معضلی ملی - استمداد شهردار از مجلس جهت حل مشکل سراوان و نجات رودخانه‌های آلوده شهر - لزوم تخصیص اعتبار به پروژه‌های پسماند شهر رشت در بودجه سال 1401
سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جریان بازدید اعضای کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس از سایت لندفیل سراوان و رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت بر لزوم تخصیص اعتبار برای پیشبرد هر چه سریعتر پروژه‌های پسماند رشت در بودجه سال 1401 تاکید کرد.
 

سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جریان بازدید اعضای کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس از سایت لندفیل سراوان و رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت بر لزوم تخصیص اعتبار برای پیشبرد هر چه سریعتر پروژه‌های پسماند رشت در بودجه سال 1401 تاکید کرد.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت - سید امیر حسین علوی شهردار رشت امروز پنجشنبه 24 دی ماه 1400 در جریان بازدید اعضای کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس از سایت لندفیل سراوان و رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت که به همراه رئیس مجمع نمایندگان گیلان، نمایندگان مجلس، اعضای شورا و سایر مسئولان استانی انجام شد، اظهار داشت: در سایت لندفیل سراوان نه تنها زباله شهر رشت بلکه بخش وسیعی از زباله‌های پهنه جلگه استان دفن می‌شود.

 

شهردار رشت عنوان کرد: متاسفانه در طی چند دهه اخیر اقدامات لازم برای حل چالش محل دفنگاه زباله سراوان و جلوگیری از نفوذ شیرابه‌های آن به سفره‌های آب‌ زیرزمینی، رودخانه‌های شهر رشت، تالاب بین المللی انزلی و در نهایت دریای خزر صورت نگرفت. به همین دلیل این معضل امروز به یکی از بحرانهای امنیتی و زیست محیطی رشت و استان گیلان تبدیل شده است.

 

علوی با بیان اینکه روزانه بین هزار تا هزار و 500 تن زباله به سایت لندفیل سراوان وارد و دفن می‌شود از نارضایتی شدید مردم این منطقه از وضع موجود و تخریب محیط زیست سخن گفت و ابراز داشت: به جهت دفن این حجم وسیع زباله در سراوان هر ثانیه حدود 10 تا 15 لیتر شیرابه سمی وارد محیط زیست می‌شود.

 

وی در مورد کارخانه کود آلی هم توضیحاتی ارائه داد و افزود: دو خط این کارخانه هم‌ اینک مشغول فعالیت است و دو خط دیگر هم بایستی به ظرفیت این مجموعه اضافه شود، همچنین هزار تن زباله به این کارخانه ورود می‌کند و تقریبا 500 تن هم خروجی دارد که این مقدار خروجی به همراه زباله خام سایر شهرستانها باید در این مکان با راه‌اندازی پروژه زباله‌سوز 600 تنی سوزانده شود.

 

شهردار رشت ادامه داد: برای تکمیل پروژه زباله‌ سوز رشت، اورهال کارخانه کود آلی، راه‌اندازی تصفیه‌ خانه شیرابه، نجات رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت و تخصیص اعتبار برای این اقدامات در بودجه سال 1401 دست یاری و استمداد به طرف همه مسئولان و متولیان خصوصا نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه دراز می‌کنیم.

 

علوی با بیان اینکه معضل لندفیل سراوان مشکلی منطقه‌ای و استانی نیست بلکه یک چالش بزرگ ملی محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: امیدواریم سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به گیلان و بازدید ایشان از سایت سراوان و دو رودخانه آلوده رشت برای این شهر، منطقه سراوان و کل استان گیلان منشأ اثر واقع شود زیرا ما برای عبور از این چالش به کمک و همیاری همه دستگاهها و قوای سه‌گانه نیازمندیم.

 
 
 
 
تاریخ:
1400/10/24
تعداد بازدید:
150
منبع:
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal