سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
شهردار رشت :
افتتاح سه پارک در دهه فجر
سید امیر حسین علوی شهردار رشت گفت: فاز دوم پارک گیلانه، فاز دوم پارک سالار مشکات و باغ ژاپنی تا دهه فجر به بهره‌ برداری خواهند رسید.
 

سید امیر حسین علوی شهردار رشت گفت: فاز دوم پارک گیلانه، فاز دوم پارک سالار مشکات و باغ ژاپنی تا دهه فجر به بهره‌ برداری خواهند رسید.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت - سید امیر حسین علوی شهردار رشت امروز دوشنبه 13 دی ماه 1400 رویکرد شهرداری به ویژه در دوره مدیریتی جدید را مبتنی بر ایجاد نشاط اجتماعی، توسعه فضاهای سبز و پارکها در سطح شهر برشمرد و اظهار داشت: تامین به موقع اعتبارات و اجرای هر چه سریعتر سه پروژه فاز دوم پارک سالار مشکات، فاز دوم پارک گیلانه و باغ ژاپنی در دستور کار قرار گرفت.

 

شهردار رشت تصریح کرد: بر همین اساس در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه‌های فاز دوم پارک سالار مشکات و باغ ژاپنی در منطقه چهار و فاز دوم پارک گیلانه در منطقه یک به سرعت در حال انجام است و طبق برآوردهای به عمل آمده و بر اساس پیشرفت فیزیکی کار قرار است که در دهه فجر افتتاح و به بهره‌ برداری برسند.

 

سید امیر حسین علوی ادامه داد: پروژه فاز دوم پارک گیلانه از 19 اسفند سال 1399 با هزینه ای بالغ بر 44 میلیارد ریال با هدف افزایش سرانه فضای سبز و فضای تفرجگاهی آغاز شده است. این پارک به مساحت 4848 مترمربع و با 2435 مترمربع فضای سبز در نبش پل توحید به مرحله اجرا درآمده است و پیست دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی و اسکیت و ست ورزشی از جمله امکانات این پارک می باشد.

 

شهردار رشت در مورد روند اجرای پروژه باغ ژاپنی هم با تاکید بر اینکه این پروژه از تاریخ 3 تیر سال 1400 در دو فاز در حال اجراست، افزود: از اهداف پروژه باغ ژاپنی که به مساحت 1300 مترمربع در بخشی از پارک مفاخر رشت در حال احداث می‌باشد، می‌توان به رونق گردشگری شهر رشت، ایجاد و توسعه پارکهای عمومی و افزایش سرانه فضای سبز اشاره کرد.

 

وی با اعلام اینکه فاز دوم پارک سالار مشکات (یخچال طبیعی) سومین پروژه‌ای است که توسط شهرداری و از 29 اسفند سال 1399 تاکنون در حال اجرا است، یادآور شد: این پروژه به مساحت دو هکتار و هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد تومان به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی رسیده است و مقرر گردیده تا پس از جداره سازی پارک، احیای هویت شهری نیز به آن اضافه شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1400/10/13
منبع:
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal