21188491332header
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
صفحه اصلی
ورود اعضا
به همت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت؛ جشنواره "روز جهانی غذا" به صورت وبینار با حضور نمایندگان شهرهای خلاق خوراک شناسی در یونسکو برگزار شد
به همت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت؛ جشنواره "روز جهانی غذا" به صورت وبینار با حضور نمایندگان شهرهای خلاق خوراک شناسی در یونسکو برگزار شد به همت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،جشنواره روز جهانی غذا با حضور نمایندگان شهرهای خلاق خوراک شناسی در یونسکو و سرآشپزهای ایرانی و بین المللی به صورت وبینار برگزار شد.
1399/08/01

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، به مناسبت روز جهانی غذا، به همت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت جشنواره روز جهانی غذا به صورت ارتباط زنده ویدئو کنفرانسی با نمایندگان شهرهای خلاق خوراک شناسی در یونسکو و با حضور سرآشپزهای ایرانی و بین المللی برگزار شد.

مهندس عطایی سرپرست شهرداری رشت در این جلسه با تبریک روز جهانی غذا و خوش آمدگویی به مهمانان شهرهای خلاق در یونسکو اظهار کرد: شهر رشت در سال 2015 به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه رشت به عنوان یک برند در حوزه تنوع غذایی و ارائه غذاهای حلال در دنیا مطرح است گفت: رشت جزو 36 شهری است که برند شهر خلاق خوراک را دارا است.

سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد: برند شهر خلاق خوراک شناسی می تواند نقش مهمی در رونق گردشگری و اقتصادی منطقه ایفا کند و این مهم به اراده و هنر ما بستگی دارد و باید با همدلی و همگرایی اتفاقات مهم را رقم بزنیم.

مهندس عطایی اظهار داشت: یکی از اهداف شهرهای خلاق، ترویج همکاری میان شهرهایی است که خلاقیت خاصی دارند که می توان به عنوان راهبردی برای پیشرفت شهر استفاده کرد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب آن در صنعت گردشگری بیان داشت: شهرداری رشت برنامه های خوبی در حوزه گردشگری در دست اجرا دارد و پیشنهاد می شود اداره صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری برنامه مدون در این ایام برای جذب گردشگر تدوین کند.

سرپرست شهرداری رشت پیشنهاد داد: بازاریابی شبکه ای برای رونق گردشگری راه اندازی شود و صنف پزندگان می تواند کلیپ هایی از نحوه ضدعفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی در زنجیره خدمات گردشگری شامل حمل نقل، پذیرایی و اقامت تهیه و منتشر کند تا اعتماد گردشگران جلب شود.

مهندس عطایی با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت و ظرفیت شهر خلاق خوراک شناسی برای تولید ثروت و رونق اقتصادی خاطرنشان کرد: باید تغذیه سالم و پاک ایرانی را در سراسر جهان ترویج دهیم.

علیرضا قانع مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی رشت نیز در این جلسه با تبریک روز جهانی غذا به ضرورت توجه به گردشگری خوراک تاکید کرد و یادآور شد: برند شهر خلاق خوراک شناسی فرصتی مناسب برای توسعه رونق گردشگری و اقتصادی است.

دکتر ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در این ارتباط زنده اظهار کرد: رشت یکی از شهرهای پیشتاز ایران در عرصه های فرهنگی و هنری است.

وی با اشاره به تنوع غذایی رشت بیان کرد: رشت یکی از شهرهایی است که بیشترین تنوع غذایی را دارد و این به طبیعت و فرهنگ خوب مردم رشت مربوط می شود.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ابراز امیدواری کرد پژوهشکده ها و موسسات غذا در رشت فعال تر شود و رشت بتواند تجربه خوب خود را به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو به دنیا معرفی کند.

دکتر ایوبی در این ارتباط زنده ویدئو کنفرانسی با شهرهای خلاق خوراک شناسی دنیا به گردشگران توصیه کرد بعد از آمدن به ایران حتما به رشت سفر کنند، شهری که مردمانی مهمان نواز، با فرهنگ و خوشمزه ترین غذای ایرانی را دارا است.

دکتر مهنام مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز در این ارتباط زنده به مقوله امنیت غذایی تاکید کرد.

وی تصریح کرد:  اندیشه و فکری در پخت غذای ایرانی نهفته و فرهنگ غذای ایرانی بسیار غنی است.

پورمحمدی رئیس اتحادیه صنف پزندگان رشت نیز در این مراسم اظهار کرد: می توانیم اسناد غذاهای متنوع رشتی را تدوین و آماده سازی کرده تا نقش کوچکی در ترویج فرهنگ و اصالت غذای گیلانی ایفا کنیم.

در ادامه پنل نیز سرآشپزان گیلانی خانم ها نجاتی و رهبر نیز به معرفی و نحوه طبخ غذاهای اصیل گیلانی پرداختند.

گفتنی است در این سیمنار، نمایندگان شهرهای خلاق دنیا در کشورهایی نظیر  هلند، ایتالیا، بلغارستان، بلژیک و ..حضور داشتند.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 168
منبع خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت
ایمیل نویسنده info@rasht.ir
اپراتور خبر
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

پل های ارتباطی شما با شهرداری

سامانه پیام کوتاه : 1000000137
ایمیل : info@rasht.ir
پیام گیر:137 
شماره تماس : 33669908 33668819 – 33669208
آدرس : بلوار امام خمینی (ره) جنب بنیاد مسکن شهرداری رشت

Powered by DorsaPortal