21188491332header
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱ ارديبهشت
صفحه اصلی
ورود اعضا
برگزاری جلسه نشست بررسی وضعیت پروژه های بازآفرینی شهری با حضور فرماندار شهرستان رشت 1398/11/08
برگزاری جلسه نشست بررسی وضعیت پروژه های بازآفرینی شهری با حضور فرماندار شهرستان رشت

معاونت شهر سازی و معماری شهرداری رشت خبر داد:

بر گزاری نشست مشترک بررسی وضعیت پروژه های باز آفرینی شهری با حضور فرماندار شهرستان رشت

در این جلسه معاون شهرسازی، معماری شهرداری رشت ضمن ارائه آخرین وضعیت برنامه ها و پروژه های در دست اقدام در شهر رشت، تعین و تکلیف وضعیت اعتبارات دولتی پروژه های اقدام مشترک سال 1398 را ضروری دانست.

دکتر ویسی اعلام داشت؛ طبق مصوبه سال 1397 هیات وزیران هر یک از دستگاه های اجرایی در برنامه ملی اقدام مشترک در حوزه باز آفرینی دارای تکالیف و وظایفی هستند از جمله؛ پیش بینی ردیف های اعتباری در بودجه سالیانه خود برای پروژه های اقدام مشترک، اختصاص اراضی و املاک دولتی برای این پروژه ها و از همه مهمتر تامین 70 درصد از اعتبار پروژه های اقدام مشترک توسط دولت و ایجاد هماهنگی و همکاری بیشتر در این خصوص امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
 

وی همچنین تاکید کرد؛ که با توجه به تبصره 2 ماده 5 آیین نامه اجرایی باز آفرینی تصویب نامه هیئت وزیران در تاریخ 10/3/97 تامین 30 درصد از منابع مالی مورد نیاز برای تعریض معابر، اطلاح هندسی، تامین فضای سبز جدید، جمع آوری آب های سطحی و آزاد سازی اراضی برای موارد مذکور بر عهده شهرداری ها و 70 درصد بر عهده دولت می باشد.

وی همچنین تاکید داشت که برنامه ها و پروژه های اقدام مشترک می بایست با تاکید بر بهبود وضعیت اقتصادی، بهداشتی، اجتماعی و کالبدی فضاها و محدوده های هدف باشد و می توان با اولویت بندی نیازمندیها در کنار اقدامات زیر ساختی و کالبدی در حوزه های اجتماعی و زیست محیطی اقدامات کوتاه مدت و هدفمندی را با مشارکت شهروندان و ngo ها انجام داد.

در ادامه، معاون باز آفرینی سازمان بازآفرینی و عمران شهرداری رشت در خصوص پروژه های اقدام مشترک در حال اجرا و در دست اقدام و نیز اولویت بندی پروژه های باز آفرینی توضیحاتی را ارائه نمود.

با توجه به ماده 9 آیین نامه مذکور به منظور تسریع در نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و در راستای اجرای ماده 6 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی و شرکت های دولتی که 100 در صد سهام آنها متعلق به دولت است مکلفند نسبت به واگذاری رایگان اراضی در اختیار خود در محلات هدف به وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند. 
تعداد بازدید: 454
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

پل های ارتباطی شما با شهرداری

سامانه پیام کوتاه : 1000000137
ایمیل : info@rasht.ir
پیام گیر:137 
شماره تماس : 33669908 33668819 – 33669208
آدرس : بلوار امام خمینی (ره) جنب بنیاد مسکن شهرداری رشت

Powered by DorsaPortal