21188491332header
۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين
صفحه اصلی ورود اعضا
نشست مشترک مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت و پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور 1397/06/22
نشست مشترک مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت و پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور

نشست مشترک در روز سه شنبه مورخ 97/6/20 در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری بین مسئولین سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و آن پژوهشکده صورت پذیرفت.

در این جلسه که ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به همراه اعضای کمیته فنی سازمان حضور داشتند ، از نزدیک با با فعالیتهای انجام گرفته در آن مرکز آشنا شدند.

در ابتدای نشست دکتر متقی طلب ریاست پژهشکده ضمن بر شمردن اهمیت و جایگاه مرکز و معرفی دستاوردهای آن مجموعه آمادگی خود را در زمینه انتقال دانش فنی در حوزه فضای سبز شهری اعلام داشتند، در ادامه سجاد محجوب رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری نیز ضمن ابراز خرسندی از این نشست آمادگی سازمان متبوع خود را در زمینه بهره مندی از تحقیقات علمی کاربردی مراکز علمی و تحقیقاتی از جمله آن پژوهشکده در راستای ارتقا کیفی فضای سبز شهری بیان داشتند . در ادامه جلسه کارشناسان به بحث و تبادل نظر پیرامون ظرفیتهای به کارگیری برخی از گونه های گیاهی پیشنهادی به منظور به استفاده در فضای سبز شهری پرداختند .

در این دیدار آقای دکتر کاوه، مشاور عالی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، در سخنانی با اشاره به پیشنهاد بکارگیری درخت ساپیوم از سوی پژوهشکده بسیار ارزنده بوده و میتواند مورد استقبال قرار گیرد، در قدم اول خواهان بررسی مسائلی همچون، آفات و بیماری های مشترک این درخت، مهاجم نبودن، داشتن گواهینامه از مراجع معتبر، بررسی داشتن سیستم ریشه ای مناسب، تحمل حداقل درجه حرارت و تنش آبی آن شد. ایشان در ادامه پیشنهاد تنظیم یک پروپوزال مشترک برای معرفی این درخت و همچنین ایجاد فضایی برای پایلوت آن و یا کاشت درخت بصورت تکی را داد. وی همچنین با ارائه پیشنهادهای دیگری بویژه درمورد گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر و همچنین گونه های گیاهی مقاوم به آلاینده های شهری و یا مورد نیاز سازمان متبوع خود، خواهان استفاده از توانمندیهای پژوهشکده در این زمینه شد و ابراز علاقه و آمادگی کرد که همکاریهای بیشتر و بزرگتری میان آن سازمان و پژوهشکده بیوتکنولوژی به انجام برسد .

در پایان مقرر گردید به منظور بررسی زمینه های مشترک کاری و پژوهش های کابردی در حوزه فضای سبز شهری نسبت به انعقاد تفاهم نامه ایی در این زمینه تهیه گردد.


 
 
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

پل های ارتباطی شما با شهرداری

سامانه پیام کوتاه : 1000000137
ایمیل : info@rasht.ir
پیام گیر:137 
شماره تماس : 33669908 33668819 – 33669208
آدرس : بلوار امام خمینی (ره) جنب بنیاد مسکن شهرداری رشت

Powered by DorsaPortal