شهرداری منطقه دو رشت
1396/08/12 در بزرگداشت «نادر» موسیقی ایران مطرح شد؛
در بزرگداشت «نادر» موسیقی ایران مطرح شد؛

زنده یاد گلچین همواره اخلاق مدار بود

موسیقی دان برجسته کشور با اشاره به تحریرهای ظریف آوازهای زنده یاد گلچین گفت: موسیقی زبان مشترک همه انسان ها ست و هنرمندان الهامات خود را از عالم الوهیت دریافت می کنند.

کامبیز روشن روان با بیان اینکه از ویژگی های هنرمندان، پاک . منزه بودن است افزود: زنده یاد گلچین از چنین خصوصیتی برخوردار بود و به همین دلیل است که می تواند الگوی حامعه هنری و جوانان باشد

هنرمند دیگر عرصه موسیقی و آواز نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه زنده یاد گلچین در حوزه فرهنگ و هنر کشور گفت: زنده یاد گلچین جایگاه ممتازی بین هنرمندان و مردم دارد.

عبدالحسین مختاآباد به شوای شهر رشت پیشنهاد داد: خیابانی در رشت-شهر زادگاه زنده یاد گلچین- به نام وی نامگذاری شود.

سهیل محمودی از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم، اخلاق شایسته زنده یاد گلچین را یادآور شد و اظهار کرد: جامعه امروز ما با معضلات اجتماعی متعددی مواجه است و تنها راهکار نجات جامعه از این معضلات، فرهنگ و هنر است.

وی تاکید کرد: نسل جدید جامعه خواهان الگوهای جدید هستند و هنرمندانی همچون زنده یاد گلچین با اخلاق پاک و شایسته خود، می توانند الگوهای مناسبی برای نسل جدید باشند.

دبیر اجرایی این بزرگداشت نیز با اشاره به خاطرات خود از زنده یاد گلچین گفت: زنده یاد گلچین محرومیت های متعددی را به جان خرید اما هیچگاه هنر خود را آلوده نکرد.

فاضل جمشیدی با بیان اینکه حضور اهالی فرهنگ و هنر در بزرگداشت وی نشان از محبوبیت وی در جامعه هنری دارد افزود: زنده یاد گلچین همواره آرزو داشت نابرابری ها و توزیع ناعادلانه امکانات در سطح کشور از بین رفته و همه شهرستان ها همچون تهران مورد توجه مسئولان و جامعه هنری قرار گیرند.

این هنرمند حوزه موسیقی و آواز تصریح کرد: حضور بزرگان عرصه موسیقی در بزرگداشت زنده یاد گلچین در رشت نشان از توجه به از بین بردن این نابرابری ها و همینطور ارزش گذاری به استعدادهای هنرمندانی است که در شهرستان ها شکوفا می شوند.

در ادامه این مراسم، شعرخوانی علی غضنفری و همینطور بیان خاطراتی از سوی استاد امانی از دوستان زنده یاد گلچین برگزار شد

 
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 79
تلفن تماس:                  01333329745 الی 6
 دورنگار:                        01333346567
 آدرس:  رشت،خیابان امام خمینی،میدان دکتر حشمت،چله خانه، منطقه دو شهرداری رشت
پست الکترونیک:                    info@rasht.ir
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه دو رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal