شهرداری منطقه دو رشت
1396/08/12 بزرگداشت نادر موسیقی برگزار شد....
بزرگداشت نادر موسیقی برگزار شد....

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری رشت، مراسم بزرگداشت زنده یاد نادر گلچین در استانه چهلمین روز درگذشت وی در رشت برگزار شد.در این مراسم که با حضور بزرگان موسیقی از جمله ناصر مسعودی، عبدالحسین مختاباد، علی جهاندار، کامبیز روشن روان و همینطور دختر زنده یاد نادر گلچین،مرجانه گلچین برادرزاده وی و ...شهردار رشت برگزار شد، ویژگی های شخصیتی این هنرمند برجسته از دست رفته، یاد شد.اخلاق دوری از کج اخلاقی ها و همینطور عشق به وطن از سوی حاضرین درباره شخصیت زنده یاد نادر گلچین گفته شد.

مدیر منطقه دو شهرداری رشت در این مراسم ضمن خیرمقدم به اهالی فرهنگ و هنر گفت: کمتر ازیکسال گذشته بزرگداشت زنده یاد گلچین در همین سالن برگزار شد و ما نمیدانستیم در این مدت کوتاه وی را از دست می دهیم.مرتضی عاطفی افزود: برگزاری این بزرگداشت در راستای تکریم هنرمندی ست که در حوزه موسیقی مایه فخر گیلان بود.وی تصریح کرد: منطقه دو شهرداری رشت علاوه بر خدمات و فعالیت های عمرانی در تلاش است به وظایف خود در عرصه فرهنگ و هنر نیز بپردازد زیرا این مهم نیز جزو وظایف شهرداری ها است.

 

شهردار رشت در این مراسم گفت:در رشت هنرمندان فاخر متعددی داریم که باید قبل از نبودن شان مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.مسعود نصرتی افزود:استاد گلچین در زمان حیات خود سرشار از اخلاق و روحیات خدایی بود.وی تصریح کرد: استقبال باشکوه از برگزاری این بزرگداشت از سوی اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ما را در در راستای اعتلای فرهنگ و هنر شهر رشت سنگینتر میکند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا نیز در این مراسم با بیان اینکه باید فرهنگ قدرشناسی را در زمان حیات هنرمندان نهادینه کنیم گفت: نسل جوان باید بدانند که شهر رشت مفاخر بزرگی در حوزه های مختلفی دارد.محمدحسن عاقل منش تصریح کرد: شورای شهر در تلاش خواهد بود که از گنجینه های شهر رشت در زمان حیات شان تجلیل بعمل اورد.

 مرجانه گلچین برادرزاده زنده یاد گلچین نیز در این مراسم با تشکر از مدیریت شهری رشت برای برگزاری این بزرگداشت اظهار کرد: مدیران شهرداری رشت صمیمانه در روزهای از دست دادن زنده یاد گلچین، فارغ از منصب و مسئولیت خود در کنار خانواده گلچین بودند.

برادرزاده زنده یاد گلچین با اشاره به ویژگی های اخلاقی این هنرمند برجسته گفت: در روحیات زنده یاد گلچین، محبت، دوست داشتن و عشق ورزیدن به خوبی مشهود بود.

وی تصریح کرد: با از دست دادن زنده یاد گلچین، حال باید میراث وی را که اخلاق خوب، عشق ورزیدن و دوست داشتن است ترویج دهیم.

مرجانه گلچین از حضور اهالی فرهنگ و هنر در مراسم بزرگداشت زنده یاد «نادر گلچین» در آستانه جهلمین روز درگذشت وی تقدیر کرد و این اقدام شهرداری رشت را خاطره انگیز برشمرد.

در ادامه این بزرگداشت عبدالحسین مختاباد، سالار عقیلی و علی جهاتدار به همراه هنرمندان نوارنده به یاد بزرگداشت نادر گلچین ساز نواختند و اواز خواندند. 

در ادامه این بزرگداشت عبدالحسین مختاباد، سالار عقیلی و علی جهاتدار به همراه هنرمندان نوارنده به یاد بزرگداشت نادر گلچین ساز نواختند و اواز خواندند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 83
تلفن تماس:                  01333329745 الی 6
 دورنگار:                        01333346567
 آدرس:  رشت،خیابان امام خمینی،میدان دکتر حشمت،چله خانه، منطقه دو شهرداری رشت
پست الکترونیک:                    info@rasht.ir
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه دو رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal