تاریخ
۱۳۹۴ يکشنبه ۳۰ فروردين
شهرداری رشتهدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری استشهرداری رشت
 
شهردار رشت : پاسخگویی و تعهد سازمانی از اصول اساسی مدیریت شهری کنونی است
شهردار رشت : پاسخگویی و تعهد سازمانی از اصول اساسی مدیریت شهری کنونی است
 
 محمد ابراهيم خليلي شهردار رشت در نشست برنامه ريزي و بودجه شهري، با حضور معاونين و جمعي از مديران شهرداري  با اشاره به ضرورت ساماندهي نظام بودجه و برنامه ريزي مالي گفت: سر فصل همه تصميمات بايد با شناسايي الويت ها آغاز گردد و هدف از  چنين نشست هايي نيز تعيين اوليت ها، حصول نتيجه و دستيابي به اجماع حد اكثري است. وي همچنين با تاكيد بر اصل پاسخگويي مديران در قبال نظام بودجه و درآمدي شهرداري اظهار داشت: طرح ريزي براي بودجه بايد به گونه اي صورت پذيرد كه علاوه بر شناسايي منابع درآمدي موجود، ساير منابع مناسب براي برنامه ريزي هاي بلند مدت نيز مشخص گردند. شهردار رشت در همين رابطه افزود: تدوين برنامه ها نيز بايد ابتدا بر اساس درآمد هاي موجود و سپس درآمد هاي بالقوه صورت گيرد تا هرگونه ابهام از چهره برنامه هاي مالي اين مجموعه رفع شده و تصوير واقعي و شفاف از آن ظاهر گردد. وي هدف اصلي فعاليتهاي شهرداري رشت را خدمت گذاري دانست و گفت: كليه مجموعه شهرداري اعم از معاونين، مديران و كارشناسان نيز بايد با تكيه بر همين واقعيت ها در جهت ارتقاء خدمت رساني به شهروندان گام بردارند.

 

ايشان در ادامه با طرح تجديد نظر در مباحث مديريتي،  به رفع موانع موجود با تكيه بر توان داخلي، شناسايي نيروهاي متخصص و تحصيلكرده اشاره كرد و افزود: در حل چالش هاي پيش رو ،  تدبير و تعامل درون سازماني است كه  گره گشا خواهد بود. محمد ابراهيم خليلي همچنين تعهد سازماني را از اصول و شاكله نگاه نوين مديريت شهري خواند و تاكيد كرد: انتظار ما و همه شهروندان اين است كه مديران شهري كه با عنوان « مدير كلانشهر» شناخته مي شوند به تعهدات سازماني و ساختاري پايبند و مقيد باشند، چرا كه عملكرد مناسب، متعهد و مقبول، از نشانه هاي مجموعه اي پويا و مشخصه بازدهي مناسب سازماني است.

وي شرايط كنوني شهرداري رشت را نيازمند تغيير ارزيابي كرد و افزود: زمان آن فرا رسيده است تا با اتخاذ تدابير مناسب، تغييراتي بنيادي و ساختاري ايجاد شود  تا انشاء الله بتوانيم نشان دهيم، نگاه بي تفاوت در اين مجموعه پذيرفتني نمي باشد.  شهردار رشت از وجود انگيزه در پيكره مديريتي به عنوان يك ضرورت ياد كرد و عنوان داشت: عدم وجود انگيزه آفت هر مجموعه دانسته مي شود و اگر مدير و يا مسئولي از انگيزه كافي برخوردار نبوده و قادر به اداره مجموعه خود نباشد بايد موقعيت ها را در اختيار شايستگان و متخصصان قرار دهد.  وي خاطر نشان كرد: بايد با اجماع و هم افزايي و همت مديران،  ذهنيت منفي و عدم اعتماد مردم را تغيير و تحولي در  افكار درون سازماني  ايجاد نماييم. وي در اين رابطه افزود: بايد با احترام به تصميم جمعي در پي اتخاذ سياست گذاري ها بود.

 ايشان در خاتمه اين نشست آرامش شهري و اداري را از حقوق اوليه شهروندان دانست و اظهار اميدواري كرد: با جديت در كار، و همت فراوان  در ايجاد درآمد هاي پايدار، در رسالت خطير و مسئوليت سنگين خدمت گذاري موفق باشيم. 

صديقه قلي پور
تاریخ : 1392/10/22
تعداد بازدید : 130
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات تعداد نظرات : 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تعداد بازدیدکنندگان امروز ١٣٨٢ تعداد بازدیدکنندگان دیروز ١٢٦۰ تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز ٢۰٦٤٦٤٨٨ تعداد کاربران بر خط ٤٤ تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal