rasht
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
صفحه اصلی ورود اعضا
شهردار رشت : محلات تازه تاسیس و کم برخوردار یکی از ارکان توسعه آتی شهر است / نگاه محله محوری و توجه به نفاط کم برخوردار سیاست امروز حاکمیتی است / 8 دی برای مردم ایران نقطه تلاقی تفکرات مردمی است
شهردار رشت : محلات تازه تاسیس و کم برخوردار یکی از ارکان توسعه آتی شهر است / نگاه محله محوری و توجه به نفاط کم برخوردار سیاست امروز حاکمیتی است / 8 دی برای مردم ایران نقطه تلاقی تفکرات مردمی است عصر روز چهارشنبه 8 دی ماه در مراسمی دهمین بازارچه خصوصی شهر رشت واقع در مسکن مهر با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم ، سیدرضا موسوی روزان ، مظفر نیکومنش ، اعلایی مدیر سازمان ساماندهی ساماندهی مشاغل شهری ، و فرآورده‌های کشاورزی ، مجتبی شهرستانی مدیر خدمات شهری و جمعی از ساکنین شهرک مسکن مهر افتتاح شد
1395/10/08
 
 

به گزارش واحد خبر مدیریت  ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت - دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در این مراسم محلات تازه تاسیس و کم برخوردار را یکی از ارکان توسعه آتی شهر خواند و اذعان داشت : طی دو سال اخیر در شهرک مسکن مهر اقدامات خوبی در راستای اجرای خدمات عمومی چون راه اندازی پارک ، فضای سبز ، ایستگاه آتش نشانی و بازارچه و نیز راه اندازی شهرداری منطقه و ... صورت پذیرفته است.

شهردار رشت ضمن عذرخواهی از ساکنین شهرک مسکن مهر در خصوص کاستی ها و کمبودهای احتمالی در برخورداری از خدمات شهری تصریح کرد : علیرغم مشکلات انباشت شده از دوره های قبل سعی و تلاش شهرداری رشت بر آن است تا در بودجه مصوب سال آتی در توزیع جغرافیایی خدمات توجه ویژه ای به نقاط کم برخوردار شود. 

 

 

 

وی ضمن یادآوری حماسه مردم ولایتمدار شهر رشت در هشتم دی ماه سال 88 افزود : 8 دی برای مردم ایران نقطه تلاقی تفکرات مردمی است که در برابر هرگونه اختشاش و انحراف برخورد خواهند کرد.


دکتر ثابت قدم با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن پدیده 8 دی تصریح کرد : راه اندازی این بازارچه هدیه به مردمی است که بیشترین حضور را در عرصه انقلاب داشته اند.

 

 


شهردار رشت خاطرنشان کرد: امروزه بصیرت واقعی که مشمول بیانات رهبری است در اقدام و عملی است که الزاما دارای خروجی و کار مناسب برای مردم باشد.

 

وی یادآور شد : اگر نگاه ما این است که تابع ولایت مطلقه فقیه هستیم در عمل باید اقدامی انجام دهیم که به تمامی فرمایشات ایشان جامه عمل پوشانده شود.


دکتر ثابت قدم نگاه محله محوری و توجه به نفاط کم برخوردار را سیاست امروز حاکمیتی خواند و گفت: براین اساس باید نگاه ارزشی و نگاه محله محوری در راستای محرومیت زدایی باید بیش از پیش رونق یابد.


شهردار رشت اظهار داشت : اقلیت هایی از این نگاه سواستفاده می کنند. و برای بقا خود دست به هر عمل فتنه گرانه ای می زنند ، قطعا راه به جایی نخواهند برد.


بازگشایی مسیر جدید حدفاصل شهرک مسکن مهر تا شهرک باهنر

 

 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر رشت ، با قدردانی از تلاشهای دکتر ثابت قدم در افتتاح پروژه های عمرانی و فرهنگی شهر اظهار داشت : افتتاح بازارچه خصوصی مسکن مهر را نشان از تحرک و جنب و جوش دارد.


سید رضا موسوی روزان تصریح کرد : به عمل در آمدن توان شهردار بستگی به همراهی و همکاری مدیران شهری دارد و اعضای شورای شهر نیز اگر می خواهند پرونده ای از خود داشته باشند باید به پرونده شهردار خود نگاه کنند.


وی با قدردانی مجدد از دکتر ثابت قدم در اجرای پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی تصریح کرد : در این پروژه بالغ بر 209 میلیارد تومان در راستای خرید لوله برای دفن و تعبیه در زیر زمین هزینه می شود.که مردم در ده سال اینده ثمره این کار را خواهند دید. 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت از بازگشایی مسیر جدید حدفاصل شهرک مسکن مهر تا شهرک باهنر خبر داد و گفت : چاره اندیشی برای ساماندهی حجم ترافیک فعلی شهر باید از سالهای گذشته پیش بینی می شد که محقق نگردید و این بار به دوش مدیران شهری دوره چهارم شورا گذاشته شد.

سیدرضا موسوی روزان با تاکید بر ماندگاری کاسبین در بازارچه تصریح کرد : سازمان میادین در ساماندهی این بازارچه ها باید به گونه ای عمل نماید که کاسبین با ورود دراین بازارچه ضمانت ماندگاری داشته باشند.


وی شهدای میدان ذهاب را پیشتازان بصیرت دانست و گفت: هبچ کدام از شهدای ما بدون بصیرت و آگاهی به شهادت نرسیدند.


روی آوری جوانان به دستفروشی به دلیل تعطیلی و خاموش شدن موتور و چرخ کارخانجات است / ایجاد مراکز و بازارچه های مدرن یکی از برنامه های شهرداری و شورا است.

 

 


مظفر نیکومنش نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سخنانی با اشاره به تحولات یکسال اخیر در شهر رشت اذعان داشت : سیاست گذاری و تدبیر ذکتر ثابت قدم و اعضای شورا مبتنی بر تمرکز زدایی و تقویت سرمایه گذار در مناطق 5گانه شهرداری است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر راه اندازی بازارچه ها تقویت اشتغال شهروندان دانست و گفت : روی آوری جوانان به دستفروشی به دلیل تعطیلی و خاموش شدن موتور و چرخ کارخانجات است براین اساس شهرداری به تنهائی مسئول ایجاد سرمایه گذاری در مناطق نیست بلکه سازمانهای دیگر نیز دز این زمینه باید ورود کنند.

 

وی ایجاد مراکز و بازارچه های مدرن را یکی از برنامه های شهرداری و شورا عنوان کرد و تصریح کرد : انجام کندو کاری و بسته شدن معابر در راستای آماده سازی شهر برای سال جدید و پذیرش سرمایه گذار است.


افتتاح 3 بازارچه دیگر تاپایان سال


 

 

مهندس اعلایی بازارچه مسکن مهر را پانزدهمین بازارچه شهر رشت دانست و اذعان داشت : این بازارچه دهمین بازارچه خصوصی است که با 100 غرفه و به متراژ 1600 متر به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت از افتتاح 3 بازارچه دیگر تاپایان سال خبر دادو یادآور سد : این بازارچه ها در بلوار دیلمان, مطهری و هسته مرکزی شهر با معماری متناسب راه اندازی خواهد شد.

 

 
 

 وی افزود : امید است این بازارچه در زمینه های مدیریتی و معماری الگویی برای دیگر بازارچه شود
 
 
 
 
تعداد بازدید: 166
منبع خبر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت
ایمیل نویسنده
اپراتور خبر محبوبه هشت ویس
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
پل هاي ارتباطي شما با شهرداري
سامانه پيام كوتاه:  1000000137
ايميل : Info@rasht.ir
پيام گير : 137
Powered by DorsaPortal