شهرداری منطقه دو رشت
1395/12/25 نشست خبری جشنواره عکس های فصلی همراه و دوربینی رشت از نگاه مردم در دفتر شهردار منطقه دو برگزار شد
نشست خبری جشنواره عکس های فصلی همراه و دوربینی رشت از نگاه مردم در دفتر شهردار منطقه دو برگزار شد

مرتضی عاطفی شهردار منطقه 2  در  این نشست خبری جشنواره ابراز داشت: یکی از کمبودهای رشت کمبود اسناد تصویری در رشت است و  اسناد تصویری رشت در مقایسه با شهرهایی که به لحاظ قدمت هم طراز با رشت هستند اندک است. از آن جا که  آسیب فقدان تصاویر رشت ممکن است برای نسل آینده نیز به وجود بیاید  از این رو تصمیم گرفتیم این نقیصه را در محدوده منطقه دو رشت برای آیندگان برطرف کنیم.

                                                                                                                                                                                                                      

عاطفی خاطرنشان کرد: ما در گذشته  یک دوره جشنواره فصلی عکس را در پاییز برگزار کردیم که  در دور اول نواقصی داشته و یک سری آسیب شناسی هایی شده است و با تقویت نقاط ضعف و بهره گیری از نقاط قوت در تلاش هستیم که بتوانیم در چهار فصل سال این برنامه را برگزار کنیم. وی افزود: :این تصاویر می تواند در سطح شهر، استان و کشور قابل اکران باشد چنین کاری در سازمان فرهنگی در در سال 92 زمانی که خود در آنجا بودم اتفاق افتاد و 1500 قطعه عکس در حال حاضر وجود دارد که هنوز هم قابل استفاده هستند. همچنین پس از برگزاری جشنواره عکس های فصلی،عکس ها و اسناد جمع آوری شده را در یک نمایشگاه به معرض دید عموم خواهیم گذاشت و از برگزیدگان برتر نیز تجلیل خواهیم کرد.

 

 شهردار منطقه 2 رشت با اشاره به  مستند رشت تا رشت کاری از  محمود اریب نیز خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در زمان مدیریت آقای یعقوب امیری انجام شد برنامه ریزی برای تهیه مستندی از محدوده منطقه دو رشت بود و این مستند با زحمات آقای اریب آماده شد.

عاطفی یادآور شد:  در حوزه دفاع مقدس تصاویر خاصی  داریم که بیشتر به خاطر حال و هوای آن دوره و تقدس حرکت رزمندگان در کنار احساسات و عواطف بروز یافته بود. بطوریکه  امروز آرشیو خوبی در بسیاری از خانه ها وجود دارد ولی در حوزه شهری این دغدغه وجود ندارد و امیدواریم با این حرکت کمی حساسیت در شهروندان ایجاد کنیم.

 

در این جلسه محمود اریب کارگردان و داور جشنواره نیز در این نشست گفت:  در جشنواره گذشته بیش از 500 قطعه عکس با فراخوان محدود به این جشنواره رسید و نشان می دهد که موضوع برای مردم جالب بوده و این کار منحصر به فردی است تا شهر را بهتر به مردم نشان دهیم.

 

اریب ادامه داد: متاسفانه امروز سند تصویری خوبی از شهر رشت موجود نیست. رشت باید سند تصویری داشته باشد تا هنگامی که آیندگان از ما پرس وجو می کنند با شناسنامه واقعی شهری مواجه شوند.

 

در این جلسه کورورش رنجبر عکاس و  از دیگر داوران جشنواره نیز با توضیح در مورد این جشنواره گفت: از رسانه ها درخواست دارم که نسبت به این جشنواره که کاری بزرگ برای تصویر کشیدن شهر است کمک نمایند و مشارکت لازم را داشته باشند.

گفتنی است در پایان جلسه از مستند «رشت تا رشت» رونمایی شد.

شایان ذکر است جشنواره های فصلی عکس همراه و دوربینی رشت از نگاه مردم با موضوعات نوروز، محله ما،  طبیعت شهری  و بافت تاریخی شهر رشت توسط شهرداری منطقه دو رشت برگزار می شود.

تصاویر ارسالی می بایست در محدوده منطقه دو شهرداری رشت ثبت شده و نشانی دقیق هر عکس به صورت جداگانه قید شود.

علاقه مندان برای اطلاع از محدوده منطقه دو شهرداری رشت می توانند به قسمت نقشه منطقه در سایت http://mant2.rasht.ir  مراجعه کنند. 

 
 

شروع ارسال آثار از 20 اسفند امسال  و آخرین مهلت ارسال آثار 30 اردیبهشت ماه سال آینده  است. همچنین برپایی نمایشگاه خیابانی و اعلام برگزیدگان در پایان خرداد انجام می شود.

شرکت کنندگان می بایست اصل فایل عکس ها نیک و یک فایل از مشخصات کامل عکاس  را به نشانی پست الکترونیکی جشنواره rashtax@gmail.com   ارسال کنند.

از سوی شهرداری منطقه دو جوایزی نیز برای برگزیدگان جشنواره در نظر گرفته شده است. در  بخش حرفه ای به ترتیب برای نفر اول تا سوم 750 هزار تومان ، 500 هزارتومان، 300 هزارتومان در نظر گرفته شده است. در بخش موبایلی هم برای نفر اول تا سوم 300 هزار تومان، 200 هزار تومان و 100 هزار تومان پیش بینی شده است.

دبیرخانه جشنواره با شماره تلفن 01333338075 آماده پاسخگویی به علاقه مندان به شرکت در این جشنواره عکس است.

تعداد بازدید: 50
تلفن تماس:                    99999999 (99) 98+
 دورنگار:                        99999999 (99)98+
 آدرس:  رشت، ميدان شهرداري، ساختمان مركزي،
دفتر منطقه 2
پست الكترونيك:                    info@rasht.ir
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه دو رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal